Logo Stargard

OFICJALNA
STRONA
MIASTA

Projekty unijne
BIP Stargard
e-urząd Stargard
Dostępność cyfrowa

OFICJALNA STRONA MIASTA

Stargard - oficjalna strona miasta
Loading...

DLA MIESZKAŃCA

ODKRYJ STARGARD

DLA BIZNESU

DLA MIESZKAŃCA

ODKRYJ STARGARD

DLA BIZNESU

DLA MIESZKAŃCA

ODKRYJ STARGARD

DLA BIZNESU

Ładowanie Wydarzenia

Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego- „Matecznik”

Kategoria Wydarzenie:
Data:
8 grudnia 2022, godz. 18:30 - 22:00
Miejsce:
Stargardzkie Centrum Kultury
J. Piłsudskiego 105
Stargard,

Zaczynamy od projekcji filmu „Matecznik”, następnie spotkanie z reżyserem filmu Grzegorzem Mołdą, rozmowę poprowadzi już dobrze Państwu znany dziennikarz Krzysztof Spór.
Spotkanie wyjątkowe, temat nieoczywisty, kontrowersyjny, ale gdzie takie rozmowy prowadzić jak nie w kinie?

„Matecznik” – Warunkowo zwolniony z poprawczaka nastoletni Karol, przebywa w mieszkaniu treningowym. Objęty dozorem elektronicznym rozpoczyna swoje życie na nowo. W codziennym „treningu życia” może liczyć na pomoc Marty. Relacja między nimi pogłębia się i stwarza szansę na coś więcej. Z czasem lekcje Marty stają się coraz bardziej niekonwencjonalne, a relacja z Karolem przeradza się w dwuznaczną więź. Pełnometrażowy debiut Grzegorza Mołdy, był nominowany podczas tegorocznego festiwalu ZŁOTE LWY.

GRZEGORZ MOŁDA – reżyser, absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, twórca krótkometrażowego Końca widzenia, który miał swoją premierę w canneńskim konkursie krótkich metraży. Matecznik jest jego debiutem fabularnym. Na 2023 rok zaplanowana jest premiera najnowszej produkcji Mołdy, Zadry, musicalu o młodej raperce, który również zagości w naszym kinie.

KRZYSZTOF SPÓR – dziennikarz zajmujący się szeroko pojętą tematyką filmową i medialną, promotor i animator kultury filmowej. Jego prace znamy m.in. z portalu Stopklatka.pl, którego był redaktorem w latach 2000-2013. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Dyrektor artystyczny festiwalu „Lato z Muzami”. Juror krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych. Autor nagrodzonego bloga „Spór w kinie” i można by jeszcze długo wymieniać jego sukcesy i aktywność zawodową, jednym słowem „specjalista kina”, którego z radością po raz kolejny gościmy w progach Stargardzkiego Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy na seans i spotkanie.
Obecność obowiązkowa!
Do zobaczenia 😉