Aktualności: Sprawy urzędowe

1 listopada – jak dojechać

27 października 2023

Jak co roku tuż przed Dniem Wszystkich Świętych oraz 1 listopada w pobliżu największych cmentarzy zmieniona zostanie organizacja ruchu. Dzieje się to, żeby każdy bezpiecznie i jak najwygodniej dostał się do grobów swoich bliskich. Zmiany obowiązywać będą we wtorek (31.10.) od 8:00 do 18:00 i w środę (1.11.) od 7:00 do 18:00.

Warto poznać świąteczną organizację ruchu w okolicach cmentarzy i już teraz zaplanować najlepszą dla siebie trasę. Zmiany co roku są bardzo podobne. We wtorek i w środę (31.10. i 1.11.) samochody osobowe nie wjadą w ul. T. Kościuszki od strony sklepu Kaufland do skrzyżowania z ul. Spokojną. Zamknięty będzie także odcinek ul. Przedwiośnie wzdłuż Starego Cmentarza Komunalnego. W tych dniach wyłączonymi fragmentami ulic pojadą tylko autobusy MPK, taksówki oraz samochody z zaopatrzeniem (na podstawie zezwolenia). Dodatkowo tymczasowy postój taxi pojawi się przy wjeździe na parking Kauflandu.

Kierowcy, którzy chcą dojechać własnymi samochodami do nowego cmentarza, mogą wybrać trasę ul. Spokojną i ul. Przedwiośnie, a także od strony Golczewa. Tymczasowe, dodatkowe miejsca postojowe będą wzdłuż drogi łączącej ul. Przedwiośnie z ul. Spokojną (przy ogrodzeniu starego cmentarza) oraz na terenach zielonych przy ogrodzeniu nowego cmentarza.

Jak co roku w te dni warto wybrać komunikację miejską. Autobusy MPK będą kursowały częściej, aby zapewnić pasażerom komfortowy dojazd do nekropolii. W Dniu Wszystkich Świętych przejazdy liniami jeżdżącymi w rejon cmentarzy są bezpłatne. Szczegóły tutaj.

Mapa i zdjęcie: UM w Stargardzie