Aktualności: Sprawy urzędowe

Autobusem wygodnie do cmentarzy

27 października 2023

Koniec października i początek listopada to zawsze czas większego ruchu w okolicy cmentarzy. W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało specjalny rozkład jazdy autobusów. Inaczej pojedziemy już od poniedziałku (30.10.). Z kolei w środę (1.11.) tradycyjnie MPK dowiezie mieszkańców na cmentarze za darmo.

Od poniedziałku (30.10.) do środy (1.11.) linia nr 14 będzie kursować według zmienionego rozkładu jazdy. W środę (1.11.) od 9:00 do 17:00 inaczej pojadą także autobusy linii nr 5, 15 i 25. Na trasach pojawią się także pojazdy z oznaczeniami A, B i C. Aktualny rozkład można sprawdzić tutaj, w aplikacji kiedyPrzyjedzie.pl albo dzwoniąc na całodobową infolinię – tel. 91 573 13 82.

W środę (1.11.) na ulicach Stargardu pojawią się jeszcze 3 dodatkowe linie.

Linia A – dla mieszkańców os. Pyrzyckiego i os. Lotnisko. Trasa: ul. Spokojna, ul. Bogusława IV, ul. S. Staszica, ul. Warszawska, ul. Niepodległości, ul. Twardowskiego, ul. Armii Krajowej, ul. W. Broniewskiego, ul. Rondo HDK (tymczasowy), ul. T. Tańskiego.

Linia B – dla mieszkańców os. Chopina, os. Zachód i os. Lotnisko. Trasa: os. Chopina, dalej ul. H. Wieniawskiego, ul. Szczecińska, ul. Słoneczna, ul. T. Kościuszki, ul. Spokojna, Golczewo, ul. Most Kamienny, ul. T. Tańskiego.

Linia C – trasa od pętli Kossaka, dalej ul. Podleśna, ul. J. Piłsudskiego, ul. S. Wyszyńskiego, Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, ul. Spokojna, pętla Giżynek.

Również w środę (1.11.) o 11:00 z Koszewa wyruszy autobus, który przejedzie dalej przez Koszewko, Wierzchląd, Skalin, Kunowo i Lipnik, aż do cmentarza przy ul. T. Kościuszki i ul. Spokojnej/Giżynek. Powrót tą samą trasą o 16:00 z pętli na Giżynku.

Ci, którzy w tych dniach wybiorą się na cmentarze własnymi autami, powinni sprawdzić zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice w pobliżu nekropolii zostaną zamknięte dla samochodów osobowych. Będą też wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum