Aktualności: Sprawy urzędowe

1 listopada – jak dojechać

28 października 2022

Koniec października i początek listopada to czas, w którym wielu stargardzian i gości odwiedza nasze cmentarze. Aby każdy bezpiecznie i jak najwygodniej dostał się do grobów swoich bliskich, w poniedziałek i we wtorek (31.10. i 1.11.) w pobliżu największych nekropolii zmieniona zostanie organizacja ruchu. Nowe zasady będą obowiązywać w te dni od 8:00 do 18:00.

Większość kierowców doskonale pamięta coroczne zmiany, warto jednak upewnić się, którą trasę wybrać. Samochody osobowe nie wjadą w ul. T. Kościuszki od strony sklepu Kaufland do skrzyżowania z ul. Spokojną. Zamknięty będzie także odcinek ul. Przedwiośnie wzdłuż Starego Cmentarza Komunalnego. W tych dniach z wyłączonymi fragmentami ulic pojadą tylko autobusy MPK, taksówki oraz samochody z zaopatrzeniem (na podstawie zezwolenia). Dodatkowo tymczasowy postój taxi pojawi się przy wjeździe na parking Kauflandu.

Zmiany będą obowiązywały 31.10. (poniedziałek) oraz 1.11. (wtorek) od 8:00 do 18:00.

Kierowcy, którzy chcą dojechać własnymi samochodami do nowego cmentarza, mogą wybrać trasę ul. Spokojną i ul. Przedwiośnie, a także od strony Golczewa. Tymczasowe miejsca postojowe będą wzdłuż drogi łączącej ul. Przedwiośnie z ul. Spokojną (przy ogrodzeniu starego cmentarza) oraz na terenach zielonych przy ogrodzeniu nowego cmentarza.

Jak co roku w te dni warto wybrać komunikację miejską. Autobusy MPK będą kursowały częściej, aby zapewnić pasażerom komfortowy dojazd do nekropolii. Szczegółowo piszemy o tym tutaj. Dodatkowo w Dniu Wszystkich Świętych (wtorek, 1.11.) przejazdy będą bezpłatne. Trzeba pamiętać, że piesi nie przejdą pod przebudowywanym wiaduktem na ul. Bogusława IV. Bez problemu przejadą pod nim specjalnym autobusem P. Dodatkowa linia będzie kursować we wtorek (1.11.) co około 8 minut od przystanku „Staszica – LO” do ronda Żołnierzy Wyklętych.

Mapa i zdjęcie: UM w Stargardzie