Aktualności: Działania społeczne

Aktywna integracja

12 kwietnia 2023

Kolejne środki popłyną z budżetu miasta do organizacji, które wspierają stargardzian z niepełnosprawnościami. Dzięki temu następne osoby zyskają możliwość szeroko rozumianej aktywizacji i dobrego spędzania czasu. Pieniądze trafią do Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością „Godna Przyszłość” i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół Wolontariat Szansa.

„Godna Przyszłość” prowadzi świetlicę, w której dzieci z niepełnosprawnościami korzystają z nowoczesnych metod terapii, ale również świetnie się bawią i spędzają czas z rówieśnikami. Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest również pomoc rodzicom. Więcej o nowym punkcie wsparcia na mapie naszego miasta można przeczytać tutaj.

Wolontariat Szansa pozwala spędzać wartościowy czas wolontariuszom i dorosłym z niepełnosprawnościami. Razem organizują wycieczki, zwiedzają, biorą udział w miejskich imprezach, ale też odpoczywają i doskonale się bawią w swoim towarzystwie. Ich aktywności można zobaczyć na facebookowym profilu Stowarzyszenia.

Obie organizacje przystąpiły do konkursu ofert na wspieranie tworzenia i funkcjonowania miejsc integracji i aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Łącznie otrzymają z budżetu miasta 10 000 zł.

Zdjęcie: pexels.com