Aktualności: Sprawy urzędowe

Aktywna majówka w mieście

2 maja 2023

Jedni odpoczywają już od kilku dni, a niektórzy dopiero czekają na chwilę wolnego. Trwa długi majowy weekend, który można ciekawie spędzić w Stargardzie. We wtorek i w środę (2 i 3.05.) na wodne zabawy i relaks zaprasza AquaStar. Z kolei ci, którzy wolą rozrywkę ze szczyptą wiedzy, mogą odwiedzić Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Jest jeszcze opcja dla miłośników filmu – kino Stargardzkiego Centrum Kultury zaplanowało seanse dla dzieci i dorosłych.

We wtorek (2.05.) aż do 20:00 działa pływalnia przy ul. Szczecińskiej 35. Na miejscu oprócz strefy wodnej czeka świetnie wyposażona siłownia – dla tych, którzy aktywnie spędzają czas wolny i sauny – dla zwolenników nieco spokojniejszego odpoczynku. AquaStar zaprasza również w środę (3.05.). Tego dnia obiekt będzie dostępny od 12:00 do 20:00.

Majówka to także świetna okazja do odwiedzenia FILARÓW. SCN zaprasza we wtorek i w środę (2 i 3.05.) od 10:00 do 18:00. Przy okazji warto sprawdzić, co ciekawego planują w najbliższym czasie i już teraz zarezerwować wejściówki – w FILARACH zawsze dużo się dzieje. Koło astronomiczne, warsztaty herbaciane, a może odkrywanie tajemnych szyfrów? Cały program na maj i czerwiec jest tutaj.

Kinomanów na pewno ucieszy fakt, że wtorek i środa (2 i 3.05.) w naszym mieście zapowiada się filmowo. Kino SCK przygotowało bogaty repertuar na majówkę. Jest coś dla dzieci, fanów melodramatów i musicali, ale również dla widzów o naprawdę mocnych nerwach. Wszystkie propozycje do sprawdzenia tutaj.

W środę (3.05.) można również wziąć udział w oficjalnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja. Będzie m.in. pokaz sprzętu wojskowego, defilada, salwa honorowa i grochówka. Szczegóły są tutaj.