Aktualności: Edukacja

Będzie następna ekopracownia

6 czerwca 2023

Kilka miesięcy temu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 zyskali kompletnie wyposażoną salę do nauki m.in. biologii, chemii i fizyki. Teraz kolejna ekopracownia powstanie w SP nr 1. Na inwestycję o wartości ponad 55 000 zł pozyskaliśmy 50 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jedna ze szkolnych sal Jedynki zostanie wyremontowana. Pojawią się tam nowe ławki, stół i krzesła, a także akwarium, w którym zamieszka kilka gatunków ryb. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli będą również modele biologiczne, nowoczesny projektor, zestawy odczynników, suszarka do probówek i zestaw doświadczalny. Dzięki temu podczas zajęć młodzi ludzie zdobędą wiedzę w przyjemny i atrakcyjny sposób.

Ekopracownia świetnie sprawdziła się w Dziesiątce, gdzie dzieci korzystają m.in. z kilkunastu mikroskopów i zestawów do badania elektryczności. Dzięki temu poznają fascynujący świat przyrody i uczą się zasad ochrony środowiska. Lekcje w takim miejscu są ciekawe i pozwalają młodym ludziom na rozwijanie nowych pasji. Pracownię ekologiczną w SP nr 10 można zobaczyć tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum