Aktualności: Edukacja

Nauka na zielono

24 marca 2023

Stacja pogody, walizka ekobadacza, pakiet biologa – brzmi ciekawie? Z tego wszystkiego i wielu innych interesujących pomocy naukowych korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10. W placówce powstała kompleksowo wyposażona ekopracownia. Młodzi ludzie przekonują, że lekcje w niej to dużo nowej wiedzy, ale też okazja do dobrej zabawy.

– Lekcje w takiej pracowni to prawdziwa przygoda. Cieszę się, że uczniowie Dziesiątki zyskali miejsce, w którym mogą się uczyć, a jednocześnie rozwijać swoje pasje. Wiedza przekazywana przez nauczycieli w ciekawy sposób zostaje lepiej zapamiętana, a często również sprawia, że młodzi ludzie sami zaczynają zgłębiać konkretne zagadnienia – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Nowa pracownia powstała w jednej z sal Dziesiątki. Najpierw przeprowadzono tam remont. Potem w odnowionym wnętrzu pojawiły się meble. Oczywiście nie mogło zabraknąć odpowiedniego wyposażenia – uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji m.in. projektor, stół laboratoryjny, kilkanaście mikroskopów i zestawy do badania elektryczności. Dzięki temu poznają fascynujący świat przyrody i uczą się zasad ochrony środowiska.

Na ekopracownię pozyskaliśmy prawie 45 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całej inwestycji to niemal 50 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie