Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie park na Pyrzyckim

25 stycznia 2022

Osiedle Pyrzyckie nieustannie się rozwija. Przybywa mieszkańców, budowane są kolejne bloki i sklepy, a na placach zabaw pojawia się dodatkowe wyposażenie. Najmłodsi chodzą tutaj do nowoczesnego miejskiego przedszkola i szkoły podstawowej. Jedną z oczekiwanych inwestycji jest również ogólnodostępny park. Radni Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęli uchwałę, która przybliża jego powstanie.

– To historyczny moment. Osiedle Pyrzyckie rozwija się bardzo dynamicznie. Na tak licznie zamieszkałym terenie potrzebna jest odpowiednia przestrzeń publiczna. Ogólnodostępny park już od dawna pojawiał się w planach, a teraz wyraźnie przybliżamy się do jego realizacji. Po zakupie działek będziemy mogli stworzyć koncepcję nowego miejsca wypoczynku dla mieszkańców os. Pyrzyckiego – mówi prezydent Rafał Zając.

Miasto zamierza kupić grunty w rejonie ul. Armii Krajowej i ul. L. Staffa. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego te działki mogą zostać przeznaczone na park. Powinien być ogólnodostępny, z licznymi nasadzeniami drzew i krzewów. Możliwe jest także zorganizowanie tam placu zabaw czy siłowni plenerowej. Przyjęcie przez radnych uchwały pozwala ruszyć z pracami koncepcyjnymi i niezbędnymi przygotowaniami formalnymi. Zamierzamy też poszukiwać źródeł finansowania tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

– To działanie jest zgodne ze strategią rozwoju miasta. Jednym z jej kluczowych punktów jest przecież Zielony Stargard. Jeśli więc nasze miasto ma się zazieleniać, to powinniśmy szukać takich miejsc również na osiedlach. W planach są także kolejne duże zielone aranżacje m.in. na os. Zachód i w rejonie ul. S. Wyszyńskiego – mówi prezydent Rafał Zając.

Osiedle Pyrzyckie to dobre miejsce do życia. Coraz więcej osób decyduje się tam zamieszkać. Powstają kolejne budynki wielorodzinne. Miasto sprzedaje również działki pod budowę domów jednorodzinnych – więcej pisaliśmy o tym tutaj. Mieszkańcy cenią sobie spokój i komfort osiedla, dostęp do coraz liczniejszych usług, a także dobry dojazd zarówno do centrum Stargardu, jak i do firm w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii oraz do Szczecina.

Zdjęcie: pexels.com