Aktualności: Sprawy urzędowe

Bezpieczniej na Traugutta

14 kwietnia 2023

Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa, która poprawia bezpieczeństwo stargardzian. Na ul. R. Traugutta powstało następne wyniesione przejście dla pieszych. Pasy są w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 8 – wielu uczniów przechodzi tamtędy w drodze na lekcje. Inwestycja to element większego projektu, w ramach którego młodzi ludzie nauczą się też zasad prawidłowego poruszania się po chodnikach i jezdniach.

Wyniesione przejście na ul. R. Traugutta jest dodatkowo doświetlone. Dzięki temu zwiększył się komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi. Inwestycja w tym miejscu kosztowała około 150 000 zł. W planach jest już budowa kolejnych wyniesionych pasów. Jeszcze w tym roku takie przejścia powstaną na ul. Niepodległości, ul. Szkolnej i ul. C. Tańskiego.

Na roboty na ul. R. Traugutta pozyskaliśmy dofinansowanie z funduszy unijnych. Pieniądze pozwolą również na wykonanie miasteczek rowerowych, z których skorzystają uczniowie SP nr 3, 4, 8 i 11. Na ten projekt zdobyliśmy prawie 400 000 zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie