Aktualności: Sprawy urzędowe

Czarująco w UTW

13 marca 2024

Chociaż seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku są zgodne, że Dzień Kobiet powinien trwać 365 dni w roku, to jednak zawsze w marcu umawiają się na szczególne świętowanie. Oczywiście towarzyszą im również panowie, ale przy tej okazji to one są najważniejsze. Jak co roku panie przyjęły życzenia, prezenty i obejrzały program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich.

– Dziękuję wszystkim kobietom za ogromne serce, które wkładają w całe swoje otoczenie. Pracują, budują rodziny, pielęgnują relacje i wnoszą wielką wartość do naszej lokalnej społeczności. Za to powinniśmy być wdzięczni kobietom każdego dnia. Mądrość, empatia, zrozumienie – pokazując nam świat ze swojej wyjątkowej perspektywy, wzbogacają go jeszcze bardziej. Wszystkim paniom życzę, żeby zawsze mogły liczyć na drugiego człowieka. Żeby czuły się doceniane, wspierane i kochane każdego dnia, bo w pełni na to zasługują – mówi prezydent Rafał Zając.

Spotkanie w Stargardzkim Centrum Kultury nie mogło się obejść bez występów artystycznych. Na scenie zatańczyły jak zawsze zachwycające i pełne energii seniority. Była także muzyczna niespodzianka. Specjalnie dla słuchaczek UTW wystąpili młodzi wokaliści – Miłosz Krysiak i Eryk Kucharski. Chłopcy na co dzień szlifują swoje talenty w Młodzieżowym Domu Kultury. Każdy, kto chciałby ich posłuchać, może w najbliższą niedzielę (17.03.) przyjść do SCK na bezpłatny koncert w ramach Stargardzkiej Sceny Młodych. Szczegóły tutaj.

W Uniwersytecie Trzeciego Wieku zawsze dużo się dzieje. Słuchacze uczestniczą w ciekawych wykładach, jeżdżą na wycieczki, grają w kręgle, śpiewają, malują i tańczą. Jest także sekcja teatralna i kilka propozycji dla miłośników aktywności fizycznej. Jeśli ktoś chciałby do nich dołączyć, może skontaktować się z sekretariatem UTW w SCK (wejście od ul. Wojska Polskiego) – czynny we wtorki i czwartki od 12:00 do 14:00 lub zadzwonić pod nr tel. 91 563 71 05. Więcej informacji o UTW tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie