Aktualności: Edukacja

Czwórka przyjazna dla wszystkich

8 sierpnia 2023

W Szkole Podstawowej nr 4 wakacyjne remonty trwają w najlepsze. Dzięki najnowszej inwestycji poprawi się komfort osób z niepełnosprawnościami. Nowa nawierzchnia, drzwi i uchwyt – wszystko po to, żeby każdy uczeń w Czwórce mógł wygodnie i bezpiecznie poruszać się po szkole.

Na parterze szkoły przy ul. Wielkopolskiej ułożona zostanie wykładzina PCV. Dodatkowo przy pochylni dla osób z niepełnosprawnościami wymienione będą drzwi. Pojawi się tam również nowy uchwyt w kontrastowym kolorze, który umożliwi otwieranie bez użycia rąk. Poruszanie się ułatwi także zminimalizowanie progu. Dodatkowo na wszystkich schodach zostaną zamontowane specjalne listwy antypoślizgowe. Te elementy również będą miały kontrastowy kolor, co jest korzystne dla osób mających problemy ze wzrokiem.

Wartość wszystkich prac w SP nr 4 to ponad 120 000 zł. Na ten cel zdobyliśmy prawie 58 000 zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Więcej o innych wakacyjnych inwestycjach w miejskich szkołach, przedszkolach i żłobku można przeczytać tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie