Aktualności: Działania społeczne

Duża rodzina na swoim

21 września 2022

Oferta mieszkań wspomaganych w Stargardzie stale rośnie. To lokale o dobrym standardzie, ale również szeroka pomoc dla osób o szczególnych potrzebach. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowało kolejne takie mieszkanie – tym razem w ramach programu „Duża Rodzina”. 3-pokojowy lokal o powierzchni ponad 70 m2 czeka na tych, którzy wychowują czworo lub więcej dzieci.

Mieszkanie jest w pełni wyremontowane. Nowi lokatorzy zyskają komfortowe miejsce do życia, a także dodatkowe wsparcie. W zależności od potrzeb mogą otrzymać np. pomoc psychologiczną. Kolejna opcja to system obniżek czynszu oraz dodatek mieszkaniowy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zgłoszenia o przydział lokalu w ramach programu „Duża Rodzina” będą przyjmowane w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań STBS. Dokładne terminy pojawią się niedługo na www.stargard.eu oraz www.tbs.stargard.pl.

W Stargardzie jest już ponad 100 mieszkań wspomaganych. Korzystają z nich duże rodziny, ale także m.in. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, ludzie wychodzący z kryzysu bezdomności oraz osoby opuszczające rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo-wychowawcze. Nasz system od lat jest wzorem dla innych samorządów w całej Polsce. Jesteśmy również doceniani na szczeblu regionalnym – w tym roku zdobyliśmy tytuł Samorządowego Lidera Współpracy z NGO m.in. za projekt „Azymut – Samodzielność”, czyli mieszkalnictwo wspomagane dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera.

Zdjęcia: STBS