Aktualności: Sprawy urzędowe

Dużo dobra w SISie

26 listopada 2021

Listopadowe wydanie „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” już trafia do skrzynek mieszkańców. Znalazło się w nim sporo miejsca dla tych, którzy bezinteresownie pomagają innym. Znamy laureatów nagrody prezydenta dla społeczników. Warto też poznać historię Bogdana Motyla. Kierowca miejskiego autobusu nie zawahał się zareagować i podczas jednego z kursów pomógł napadniętemu mężczyźnie.

W najnowszym SISie znalazły się również wszystkie zdjęcia z kalendarza na 2022 r. Tym razem tematem przewodnim był nasz Pomnik Historii – kolegiata. Uzdolnieni stargardzianie pokazali ją swoimi oczami. Są tradycyjne ujęcia całej budowli, ale również ciekawe detale architektoniczne. Wszystkie fotografie można obejrzeć na stronach 6-7.

Koniec roku to ostatni moment na zmianę adresu zamieszkania u pracodawcy przed otrzymaniem kolejnego PIT-u. Wskazując adres w naszym mieście, można po rozliczeniu wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca. Posiadacze SKM – to już ponad 15 000 osób – korzystają z wielu atrakcyjnych ofert. Taniej kupują bilety do AquaStar i Stargardzkiego Centrum Nauki, mają również zniżki na miesięczne bilety MPK, a dzieci dostają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do miejskich przedszkoli, żłobka i szkół podstawowych. O wszystkich zasadach i korzyściach SKM można przeczytać na stronie 4.

Grudzień zapowiada się w naszym mieście bardzo aktywnie. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach. Najpierw – 12.12. (niedziela) śmiałkowie spróbują swoich sił w 2. Stargardzkim Triathlonie Mikołajkowym. Najpierw przejadą trasę na rowerze, potem pobiegną, a rywalizację zakończą morsowaniem. Kolejna propozycja to 5. Memoriał Władysława Wojtakajtisa. Zawody pływackie odbędą się w sobotę (18.12.).

SIS – listopad 2021