Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzieje się w ferie

2 lutego 2022

Choć zimowy wypoczynek trwa dopiero kilka dni, młodzi ludzie w Stargardzie już korzystają z licznych atrakcji. Zabawa i relaks w AquaStar, warsztaty w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, taniec i sztuka w Stargardzkim Centrum Kultury – w ferie nie ma czasu na nudę. Jest też coś dla tych, którzy wolą zostać w domu.

Jak zawsze świetnie bawią się uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Dzieci mają już za sobą wizytę na zmodernizowanej pływalni, gdzie był czas na relaks, ale też wodne szaleństwa na zjeżdżalniach i w rwącej rzece. Działo się też podczas warsztatów w MAH. Ich uczestnicy odkrywali nowe lądy, poznawali tajniki starych map i podróżowali do odległych zakątków świata. Równie ciekawe były zajęcia z garncarstwa, podczas których młodzi stargardzianie stworzyli własne gliniane naczynia.

Przez całe ferie muzealnicy prowadzą też zajęcia dla indywidualnych uczestników. Do wyboru są dwie propozycje – przygoda z mapami albo zabawa z garncarstwem. W warsztatach mogą wziąć udział już nawet sześciolatki. Jednorazowy wstęp kosztuje 7 zł, a posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą tylko 5 zł. Całą ofertę MAH na ferie można znaleźć tutaj. Do 21.02. (poniedziałek) trwa też konkurs plastyczny „Wstań z kanapy i kreśl mapy!” – szczegóły tu.

Bogatą ofertę zajęć przygotowało Stargardzkie Centrum Kultury. Młodzi ludzie tańczą, uczą się śpiewu, biorą udział w warsztatach LEGO i rozwijają swoje umiejętności manualne. W aktywnościach uczestniczą dzieci i młodzież w różnym wieku.

Dla tych, którzy w ferie wolą odpocząć w domu, coś ciekawego przygotowała Książnica Stargardzka. Można z całą rodziną stworzyć słoik pełny pozytywnych myśli, codziennie spędzić „Podwieczorek z bajkami”, a także przypomnieć sobie wszystkie odcinki „Skarbów Książnicy Stargardzkiej” i sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Więcej informacji na stronie www.ksiaznicastargardzka.pl.

Zdjęcia: FB MDK/Maciej Dura-Pomarański