Aktualności: Kultura

Filmowo, muzycznie, ekologicznie

6 sierpnia 2021

Kolejny weekend Coolturalnych Wakacji rozpocznie się kinem na leżakach. Po filmowym piątku przyjdzie czas na sobotę pełną atrakcji. Najpierw w Teatrze Letnim odbędzie się festyn ekologiczny. Z kolei wieczorem zaplanowano koncert stargardzkiego zespołu Funk Material. Wstęp na wszystkie wydarzenia – jak zawsze – jest bezpłatny.

Tym razem w repertuarze kina pod chmurką znalazł się brytyjsko-włoski komediodramat „Włoskie wakacje” z Liamem Nelsonem w roli głównej. Leżaki będą czekały na widzów w piątkowy (6.08.) wieczór. Początek seansu o 21:30.

Sobota (7.08.) zapowiada się bardzo aktywnie. O 13:00 w Teatrze Letnim zacznie się festyn ekologiczny z firmą Bridgestone. Coś dla siebie znajdą stargardzianie w każdym wieku. Będzie loteria z nagrodami, malowanie twarzy, wystawa fotografii i warsztaty plastyczne. Warto też zabrać ze sobą elektrośmieci i wymienić je na sadzonki roślin. Więcej o festynie można przeczytać tutaj.

Również w sobotę (7.08.) o 19:30 rozpocznie się koncert „Jeszcze będzie przepięknie…”. Na scenie Teatru Letniego wystąpi zespół Funk Material w składzie: Artur Słowik, Patryk Rynkiewicz, Krzysztof Kuśmierek, Adam Kurek, Marek Pokorniecki, Przemek Wieleba i Krzysztof Rozesłański. W programie standardy muzyki funkowej z elementami twórczej improwizacji.

Przy okazji sobotnich wydarzeń będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Od 14:00 rachmistrzowie pomogą wypełnić formularz wszystkim chętnym. Wystarczy mieć przy sobie numer PESEL. Więcej o spisie tutaj.