Strona głównaWpisyInneGłosuj na Park&Ride

Aktualności: Sprawy urzędowe

Głosuj na Park&Ride

1 lutego 2023

W ubiegłym roku Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Teraz kolejny projekt z naszego miasta ma szansę na wygraną. Tym razem do rywalizacji stanął Park&Ride. Już można głosować na ten ogromny parking z udogodnieniami dla kierowców i rowerzystów.

W konkursie biorą udział projekty z całej Polski. Każdy z nich powstał również dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Wszystkie inwestycje można znaleźć tutaj. Oddanie głosu na nasz Park&Ride jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć tutaj i przepisać kod captcha. Nie trzeba podawać żadnych dodatkowych danych. Głosowanie trwa do 10.02. (piątek) do 16:00. Zwycięzców tegorocznej odsłony konkursu poznamy 27.02. (poniedziałek). Organizatorem plebiscytu jest Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

P&R to znacznie więcej niż miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Przy świeżo wyremontowanej ul. Barnima jest też parking dla autokarów turystycznych, wiaty, stojaki i boksy dla rowerów, ładowarka do elektryków, kompresory do pompowania, odkurzacz i punkt na nieczystości dla autobusów i kamperów. Teren wzbogaciły nowe drzewa i krzewy w imponującej liczbie 750. Więcej o naszej kolejnej „inwestycji z perspektywą” można przeczytać tutaj.

Zdjęcie: Bogusz Trepka