Aktualności: Sprawy urzędowe

Inwestycja kolei w SIS-ie

8 listopada 2019

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły w naszym mieście gigantyczną inwestycję. Trasy dla pieszych i objazdy dla kierowców, a także informacje o tym projekcie – to wszystko i znacznie więcej można znaleźć w listopadowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Już niedługo najnowszy numer trafi do wszystkich skrzynek.

Inwestycja kolei jest dla stargardzian korzystna. Mieszkańcy zyskają tunel łączący dworzec PKP z Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Gruntownie przebudowane zostaną cztery wiadukty, co poprawi funkcjonalność miasta. Pasażerowie szybciej pojadą do Szczecina i Poznania, a perony stargardzkiego dworca zyskają nowy wygląd.

W listopadowym „SISie” można przeczytać więcej o tej inwestycji i sprawdzić proponowane trasy objazdów, a także zmiany w kursowaniu autobusów MPK. Na ostatniej stronie jest też czytelna mapa wraz z opisem ruchu pieszych w rejonie zamkniętego wiaduktu przy ul. Wyszyńskiego.

Najnowszy Informator to także garść przydatnych wiadomości o segregowaniu śmieci. Od 1.01.2020 r. obowiązkowo w całym mieście będzie trzeba wydzielać 5 frakcji odpadów. O tym co i gdzie wrzucić, a także na czym polega segregacja tzw. bioodpadów kuchennych można przeczytać na str. 4-7.

Książnica Stargardzka zmieni swoje oblicze – także o tej inwestycji piszemy w listopadowym wydaniu „SIS”. Oba budynki przy ul. Mieszka I zostaną wyremontowane. Na ten cel miasto pozyskało prawie 4 000 000 zł dofinansowania. Pojawi się zupełnie nowa Pracownia Kreatywności, a bibliotekarze zaproponują ciekawe zajęcia dla stargardzian w każdym wieku. Książnica – oprócz dotychczasowej działalności bibliotecznej – stanie się miejscem spotkań, odpoczynku, realizacji pasji oraz jeszcze większej liczby wydarzeń kulturalnych.

Całą gazetę można zobaczyć klikając tutaj.

SIS listopad 2019