Aktualności: Sprawy urzędowe

Jeż uwolniony

11 sierpnia 2021

Strażnicy Miejscy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Mieszkanka os. Pyrzyckiego zauważyła jeża, który nie mógł się wydostać z wnęki przy jednym z bloków. Funkcjonariusze pospieszyli na pomoc zwierzęciu. Po szybkiej akcji kolczasty ssak wrócił na wolność bez uszczerbku na zdrowiu.

Strażnicy miejscy na co dzień przyjmują dziesiątki zgłoszeń od stargardzian. Dotyczą różnych spraw – przede wszystkim nieprawidłowego parkowania i zakłócania porządku. Od czasu do czasu zdarzają się jednak zgłoszenia nietypowe. Funkcjonariusze pomogli już kaczkom, kotom, a nawet bobrom. Tym razem uwolnili jeża, który sam nie poradziłby sobie z wyjściem z wnęki przy bloku.

W naszym mieście dbamy o wszystkie zwierzęta potrzebujące wsparcia. Tylko w tym roku prawie 650 000 zł przeznaczyliśmy m.in. na działalność schroniska w Kiczarowie i opiekę nad wolno żyjącymi kotami. Zapewniona jest też pomoc czworonogom, które są poszkodowane w wypadkach. Bezdomne zwierzę potrzebujące schronienia lub opieki weterynaryjnej – niezależnie od gatunku –  przez całą dobę można zgłosić do Straży Miejskiej lub na Policję. Więcej o programie opieki nad zwierzętami tutaj.

Zdjęcie: Straż Miejska