Strona głównaWpisyInneKlucze w rękach seniorów

Aktualności: Sprawy urzędowe

Klucze w rękach seniorów

9 września 2022

W Stargardzie nikt już nie ma wątpliwości – ten weekend należy do najstarszych mieszkańców! Zespół Doradczy Prezydenta Miasta ds. Seniorów przyjął klucze do miasta, rozpoczynając tym samym wielkie świętowanie. Na dobry początek zawody sportowe. Już jutro (sobota, 10.09.) – parada, festyn, dyskoteka i dużo więcej. Jest jeszcze czas na zapoznanie się z całym programem i zaplanowanie świetnej zabawy.

– Spotkania z wami to zawsze czysta radość i dobra energia. Zachęcam wszystkich stargardzian, żeby brali z was przykład i czerpali tę siłę. Cieszę się, że tak świetnie bawicie się podczas każdej kolejnej edycji Dni Seniora. Życzę wspaniałych wrażeń. Korzystajcie z wszystkich atrakcji i zachęcajcie do wspólnej zabawy wasze rodziny – mówi prezydent Rafał Zając.

Po oficjalnym przekazaniu kluczy do miasta seniorzy rozpoczęli sportową zabawę. Każda drużyna ambitnie walczyła w kolejnych konkurencjach. Rywalizacja przebiegała w bardzo życzliwej atmosferze, choć oczywiście wszyscy chcieli wypaść jak najlepiej. Profesjonalni sportowcy zawsze doceniają wsparcie kibiców. Również uczestnicy naszej senioriady mogli liczyć na doping przyjaciół i rodzin.

Stargardzkie Dni Seniora nabierają tempa. Sobotnie (10.09.) świętowanie rozpoczną poranne zawody w łowieniu ryb na stawach hodowlanych w Kluczewie. O 14:30 z Rynku Staromiejskiego wyruszy radosna, kolorowa parada – w tym roku z uczestnikami w stylizacjach z lat 20. i 30. XX wieku. Później w Teatrze Letnim będzie festyn i dyskoteka. Z kolei w niedzielę (11.09.) w planach jest wycieczka po Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika oraz piknik na Bobrowej Polanie. Szczegółowy program wszystkich wydarzeń można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie