Aktualności: Kultura

Książnica na ferie

18 stycznia 2022

Młodzi stargardzianie z niecierpliwością odliczają dni do rozpoczęcia zimowego odpoczynku. Chociaż do ferii zostało jeszcze trochę czasu, już dzisiaj można zaplanować ciekawe zajęcia. Książnica Stargardzka przygotowała coś zarówno dla tych, którzy chcą wyjść z domu, jak i dla tych, którzy chętniej wybierają rozrywki online.

Przez całe ferie od poniedziałku do piątku od 13:00 można pograć w gry planszowe. Do wyboru naprawdę mnóstwo propozycji – dla całkiem małych, ale też nieco starszych graczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać do Książnicy także własne planszówki. Zabawa potrwa do 15:30. Tuż po „grach bez prądu” rozpocznie się podwieczorek z bajkami – czyli wspólne oglądanie odcinków „Książnicowego bajkobrania” i kolorowanki.

We wtorek (1.02.) odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Kolejny wtorek (8.02.) to okazja do wzięcia udziału w warsztatach w oparciu o komiksy. W czwartki (3 i 10.02.) dzieci pobawią się na tabletach, a w piątki (4 i 11.02.) poznają tajniki teatrzyku Kamishibai. Każde zajęcia odbywają się od 11:00 do 13:00. W tych aktywnościach mogą wziąć udział maluchy już od 5 lat.

Wszystkie zajęcia na miejscu odbywają się w tymczasowej siedzibie Książnicy przy ul. Wojska Polskiego 3. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 91 578 82 45 (poniedziałek-piątek, 10:00-17:00) albo e-mailowo: ksiaznica-stargard@tlen.pl.

Kolejna propozycja bibliotekarzy to ferie online dla całej rodziny. Od poniedziałku do piątku o 15:00 na stronie internetowej www.ksiaznicastargardzka.pl oraz na facebookowym profilu Książnicy będzie można wziąć udział w „Podwieczorku z bajkami”. Po objerzeniu bajki warto przygotować kolorowanki w dowolnej formie i przesłać swoje prace na e-mail: ksiaznica-stargard@tlen.pl. Dzieła małych stargardzian zostaną opublikowane na stronie internetowej i facebookowym profilu Książnicy.

Inna zabawa to „Słoik pełen pozytywnych myśli”. Zasady są bardzo proste. Przez całe ferie każdego dnia do tytułowego słoika (albo jakiegokolwiek innego pojemnika) trzeba wrzucić karteczkę z opisem lub rysunkiem przedstawiającym miłe zdarzenie z ostatnich 24 godzin. Coś od siebie mogą dorzucić wszyscy członkowie rodziny. Na zakończenie warto wspólnie odczytać karteczki i przypomnieć sobie sympatyczne zdarzenia z ostatnich dwóch tygodni.

Ferie z Książnicą Stargardzką to jedna z wielu propozycji dla małych stargardzian. Ciekawe zajęcia przygotowało też Stargardzkie Centrum Kultury. Szczegóły tutaj.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka