Aktualności: Sprawy urzędowe

Łatwiejsze parkowanie w SISie

8 maja 2023

Kolejne rotacyjne miejsca postojowe w ścisłym centrum miasta, przydatne informacje o najnowszej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego i zapowiedź niezwykłego artystycznego weekendu – o tym wszystkim można przeczytać w majowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Tradycyjne, papierowe gazety niedługo trafią do skrzynek w całym mieście, a już teraz SIS jest do pobrania z załącznika poniżej.

Od blisko 2 lat na części ul. Skarbowej, S. Wyszyńskiego, S. Czarnieckiego i na parkingu za CH Rondo są rotacyjne miejsca postojowe. Po tym czasie wyraźnie widać, że właściwie zniknął problem z zostawieniem auta w tych lokalizacjach, żeby załatwić swoje sprawy. Od 15.05. (poniedziałek) RMP pilotażowo obejmą też część parkingów na ul. Wojska Polskiego i J. Piłsudskiego. Zasady będą dokładnie takie same, jak w lokalizacjach wymienionych na początku. W majowym SISie są zdjęcia i opis wszystkich rotacyjnych miejsc. Więcej o tych zmianach pisaliśmy też tutaj.

15.05. (poniedziałek) rusza przyjmowanie zgłoszeń do najnowszej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Już po raz 10 mieszkańcy sami zdecydują, co zostanie zrobione w ich najbliższej okolicy. Tym razem do wydania jest łącznie 2 100 000 zł. W Informatorze są wszystkie niezbędne informacje o SBO 2024, a także formularz zgłoszenia i lista podpisów osób popierających projekt.

Maj to w naszym mieście wyjątkowo artystyczny miesiąc. Tego wydarzenia nie trzeba przedstawiać stargardzianom, ale jeśli ktoś jeszcze nie brał udziału w wielkim święcie sztuki, koniecznie powinien nadrobić zaległości. ArtFestiwal zaplanowano na 27 i 28.05. (sobota i niedziela). Muzyka, śpiew, taniec, malarstwo, rzeźba, fotografia, teatr – długo można byłoby wymieniać wszystkie formy sztuki, która dosłownie wychodzi na ulice. Podczas ArtFestiwalu pokażą się zarówno utalentowani dorośli, jak i zdolne dzieci. Jedno jest pewne – to trzeba zobaczyć na własne oczy.

SIS 03 (149) – maj 2023