Aktualności: Sprawy urzędowe

Letnie newsy w SISie

10 czerwca 2022

Zaproszenie na Dni Stargardu, budżet obywatelski w pigułce, najnowsze inwestycje i rowerowa rywalizacja miast – w czerwcowym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym” można poczuć pierwsze powiewy lata. Oprócz tego do zobaczenia jest relacja z Balonowego Dnia Dziecka i ciekawy projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Niedługo papierowe wydanie SIS trafi do mieszkańców, a najnowszy numer już teraz można pobrać z załącznika poniżej.

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Stargardu – imprezy, pokazy i koncerty, na które z niecierpliwością czekają tysiące mieszkańców. Wiemy, co będzie się działo przez dwa najbliższe weekendy. W planach sportowa zabawa, muzyczne spotkania z gwiazdami, historyczne rozgrywki i aktywności za złotówkę. Są jeszcze bilety na Stargard Festiwal ’22 – do kupienia tutaj. Warto pamiętać, że posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca płacą tylko 1 zł za wstęp na jeden dzień koncertowy.

Lato to w naszym mieście czas ważnego głosowania. Mieszkańcy zdecydują, na co wydamy w przyszłym roku 2 100 000 zł. Wciąż można zgłaszać swoje propozycje do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego – więcej informacji tutaj. Znamy też wszystkie ważne terminy tegorocznego SBO. Do sprawdzenia na www.stargard.budzet-obywatelski.org oraz w czerwcowym Informatorze.

Najnowszy SIS wypełniają również inwestycje. Prawie 17 000 000 zł dofinansowania pozyskaliśmy na budowę kolejnej części obwodnicy północnej miasta – odcinka od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. Kształtów nabiera ogromny parking przy ul. Barnima. Już jesienią zaparkujemy tam nawet 300 samochodów osobowych. Nowe miejsca postojowe i chodnik wzdłuż ul. W. Pileckiego zyskali również mieszkańcy os. Pyrzyckiego.

W pierwszym letnim wydaniu Informatora można też przeczytać historię dwóch wyjątkowych osób o wielkich ambicjach i silnych charakterach. Koszykarz Wiktor Grudziński opowiedział Aleksandrze Zalewskiej-Stankiewicz o trudnej walce z nałogiem. Z kolei prezydent Rafał Zając spotkał się z Moniką Kupis – wicemistrzynią Europy w wellness.

SIS 06 (141) – czerwiec 2022