Aktualności: Turystyka

Moc wakacyjnych atrakcji

7 lipca 2022

Wycieczki, zabawy, zajęcia edukacyjne, pikniki i dużo, dużo więcej – jak co roku Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” organizuje atrakcyjne półkolonie dla najmłodszych stargardzian. W sumie przez całe wakacje odbędą się aż trzy turnusy. Każdy z nich wypełniają różne aktywności. Letni wypoczynek miasto dofinansowało kwotą 34 000 zł.

Każdego roku na te półkolonie młodzi mieszkańcy os. Lotnisko i os. Kluczewo czekają z niecierpliwością. Zajęcia na miejscu odbywają się w Zespole Szkół nr 5, ale najciekawsze są wyjazdy i zabawy w plenerze. Pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci poznają okoliczne atrakcje – byli już m.in. nad Miedwiem, w ogrodzie dendrologicznym w Glinnej i w Krzywym Lesie. W planach jest jeszcze piknik i rajd, podczas którego młodzi ludzie lepiej poznają nasze zabytki.

Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” od lat organizuje letni wypoczynek dla dzieci ze Stargardu. Oprócz tego w naszym mieście jest wiele innych wakacyjnych propozycji. Półkolonie odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury, Hufcu ZHP i w AquaStar. Ciekawe warsztaty prowadzi również Muzeum Archeologiczno-Historyczne – więcej informacji tutaj. Warto też zaglądać na stronę internetową Książnicy Stargardzkiej. Bibliotekarze przygotowali kilka propozycji letnich spotkań i zabaw.

Zdjęcia: Joanna Suleja/FB