Aktualności: Działania społeczne

Nakrętki dla Amandy

10 maja 2023

Przez cały maj i czerwiec zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek wrzucanych do pojemnika przy wejściu do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) trafi na konto małej stargardzianki, która potrzebuje codziennej, kosztownej rehabilitacji. Amanda od urodzenia cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Dzięki regularnej terapii dziewczynka ma szansę na lepsze życie.

Choroba Amandy objawia się opóźnieniami motorycznymi, niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w komunikacji. Mała stargardzianka cierpi również na epilepsję i ma zdiagnozowany autyzm atypowy. W codziennym funkcjonowaniu pomaga jej kosztowna rehabilitacja. Aby pomóc Amandzie, wystarczy wrzucić plastikowe nakrętki do pojemnika przy UM. To jednocześnie wsparcie dla dziewczynki i korzyść dla środowiska naturalnego.

Akcja MIEJskie SERCE trwa. Każdy, kto chce dostać nakrętki z pojemnika przy UM, powinien wypełnić formularz – szczegóły tutaj. Z takiej formy pomocy korzystają osoby, które potrzebują pieniędzy na leczenie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wydatki związane z niepełnosprawnością – swoją lub dziecka czy innego członka rodziny.