Aktualności: Działania społeczne

Niech żyją nam!

8 września 2022

Stargardzkie Dni Seniora trwają w najlepsze. Wspólnym świętowaniem rozpoczęli je dostojni jubilaci ze stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tegoroczni 80-latkowie przyjęli gratulacje, prezenty i najlepsze życzenia. Jak zawsze był również poczęstunek i program artystyczny.

– Dziękuję za bezcenne doświadczenie, którym dzielicie się z nami każdego dnia. Wasza wiedza, mądrość i zdrowy dystans do życia – korzystajmy z nich jak najczęściej. Macie w sobie tak wiele życzliwości i szacunku do drugiego człowieka, że jesteście przykładem dla nas wszystkich. Bądźcie zdrowi, rozwijajcie dalej swoje pasje i cieszcie się każdym dobrym dniem. Udowadniacie, że działając razem, wspierając się w każdej sytuacji, można osiągnąć bardzo wiele – mówi prezydent Rafał Zając.

Wyjątkowe, osiemdziesiąte urodziny świętowało tym razem 21 osób. Ważnymi uczestnikami corocznego spotkania w Domu Kultury Kolejarza są – oczywiście oprócz jubilatów – również najstarsi członkowie PZERiI. Seniorzy spędzili przyjemne przedpołudnie w dobrym towarzystwie. Jak zawsze przy stołach toczyły się ożywione rozmowy na różne tematy. Z kolei po przyjęciu wielu serdecznych życzeń, prezentów i obejrzeniu programu artystycznego przyszedł czas na poczęstunek.

Stargardzkie Dni Seniora dopiero nabierają rozpędu. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń. W piątek (9.09.) sportowa rywalizacja, w sobotę (10.09.) parada, festyn i dyskoteka, a w niedzielę (11.09.) wycieczka z prezydentem Rafałem Zającem i piknik. Szczegółowy program tegorocznej odsłony święta wszystkich seniorów można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg