Aktualności: Sport

Niepodległość aktywnie

9 listopada 2021

Trwają zapisy do 4. Biegu „Stargard dla Niepodległej”. Do wydarzenia już dołączyło prawie 160 osób. W czwartek (11.11.) spotkają się na starcie w Parku Chrobrego. W zmaganiach wezmą udział dorośli i młodzież, ale także dzieci – nawet trzylatki. Na każdego uczestnika czekają pamiątkowe gadżety.

Aby wziąć udział w biegu, trzeba do środy (10.11.) zapisać się przez internet – link tutaj. Do wyboru jest kilka kategorii. Organizatorzy przewidują też dodatkowe numery startowe dla niezdecydowanych – do odbioru w dniu imprezy. Warto też dołączyć do facebookowego wydarzenia „Stargard dla Niepodległej”, żeby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biuro zawodów będzie w Teatrze Letnim. O 17:00 rozpoczną się biegi najmłodszych uczestników. Pokonają różne dystanse, dostosowane do ich możliwości – od 200 m do 1 200 m. Później zaplanowano rozgrzewkę przed głównym startem. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia 5 km. Tyle samo pokonają spacerowicze nordic walking. Impreza powinna zakończyć się około 19:15.

Święto Niepodległości w Stargardzie można świętować także muzycznie. Są jeszcze ostatnie bilety na „Koncert Polski” w wykonaniu Orkiestry Camerata. Więcej informacji tutaj.