Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowy SIS na Święta

17 grudnia 2019

Życzenia od prezydenta Rafała Zająca, rok w obiektywie zdolnych mieszkańców naszego miasta, a także przydatne informacje o Stargardzkiej Karcie Mieszkańca – grudniowy SIS zapowiada się wyjątkowo interesująco. Czytelnicy zajrzą też do wyremontowanej Szkoły Podstawowej nr 2, a na ostatniej stronie Łobuzy zapraszają na wspólną zabawę sylwestrową.

W najnowszym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym” można przeczytać o tym, że miasto jest gotowe na zimę. W przypadku opadów śniegu czy oblodzeń na ulice wyjadą solarko-piaskarki. Akcja „Zima” rozpoczęła się już w listopadzie i od tego czasu Zarząd Usług Komunalnych wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej są przygotowani na ewentualne zmagania z kapryśną pogodą. Zadbają także o parki i tereny zielone – chętnie wybierane przez mieszkańców podczas zimowych spacerów.

Warto dowiedzieć się więcej o Stargardzkiej Karcie Mieszkańca. Dzięki SKM osoby rozliczające PIT w naszym mieście będą mogły taniej skorzystać z wielu usług. Bilety miesięczne MPK dla posiadaczy Karty to koszt 40 zł – bilet normalny i 20 zł – ulgowy. Dla rodziców ważną korzyścią będzie też pierwszeństwo m.in. przy przyjmowaniu dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół. O tym, co dokładnie trzeba zrobić, by już w przyszłym roku stać się posiadaczem SKM, można przeczytać w najnowszym Informatorze.

Imponująco prezentują się zakończone inwestycje. W Szkole Podstawowej nr 2 powstało w pełni wyposażone Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem oraz zespół nowoczesnych boisk. Piesi i kierowcy komfortowo poruszają się po wyremontowanej ul. B. Krzywoustego, a oczy wszystkich mieszkańców cieszą świąteczne iluminacje.

Jak co roku piękny jest kalendarz miejski. Zaglądając na strony 6-7, można zobaczyć, jakie fotografie ozdobiły tegoroczne wydanie. Ich autorami są zdolni mieszkańcy naszego miasta. Najnowszy „SIS” porusza też ważny temat pomocy osobom bezdomnym. MOPS wraz ze Strażą Miejską i Policją regularnie monitorują miejsca ich pobytu. Zwłaszcza zimą warto dowiedzieć się, gdzie można zgłosić osoby potrzebujące wsparcia.

Czytelnicy grudniowego Informatora zajrzą też na lodowisko, sprawdzą, gdzie podział się Gryf i przeczytają o oryginalnej szopce bożonarodzeniowej, którą można oglądać w holu UM przy ul. Czarnieckiego 17. Na zakończenie lektury zespół Łobuzy zaprosi wszystkich mieszkańców na wspólną zabawę sylwestrową. Początek – oczywiście 31.12. (wtorek) o 22:00 na parkingu przy pl. Wolności.

SIS grudzień 2019