Aktualności: Sprawy urzędowe

Parkujemy i głosujemy w SISie

17 sierpnia 2021

W najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” znalazły się wszystkie informacje o Stargardzkim Budżecie Obywatelskim 2022. Są zasady oddawania głosów, karty do wycięcia i opisy każdego projektu. Warto się z nimi zapoznać. Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do końca sierpnia.

W sierpniowym SISie można przeczytać również o Strefie Ograniczonego Postoju. Od 23.08. (poniedziałek) inaczej zaparkujemy w kilku miejscach w centrum. Postój nadal będzie bezpłatny, ale zostawimy na nim auto maksymalnie na 2 godziny. Strefą pilotażowo objętych zostanie około 170 miejsc.

W najnowszym numerze Informatora Jolanta Aniszewska z Muzeum Archeologiczno-Historycznego przypomina historię „Niezależności” – tygodnika wydawanego w 1981 r. Gazeta, tworzący ją ludzie i trudne realia czasu, w którym powstawała będą też wątkami podczas debaty Od „Niezależności” do NIEzależności. Spotkanie odbędzie się 22.09 (środa) w Stargardzkim Centrum Kultury.

Również na wrzesień zaplanowano I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego. W programie m.in. wystawa prezentująca sylwetkę kompozytora urodzonego w Stargardzie oraz koncerty w kolegiacie. Szczegóły wydarzenia można znaleźć w sierpniowym SISie.

Wakacje w naszym mieście zakończymy muzycznie. W najnowszym Informatorze znalazło się zaproszenie na II odsłonę Dni Stargardu. W ostatni weekend sierpnia (27-29.08.) wystąpią wokaliści: Ania Karwan i Sławek Uniatowski oraz zespoły: Muchy, Happysad, Red Lips i Afromental.

SIS 05 (132) – sierpień 2021