Strona głównaWpisyInnePieniądze na piece i ocieplenie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Pieniądze na piece i ocieplenie

25 października 2021

Ponad 3 500 000 zł dofinansowania pozyskaliśmy na kolejny projekt w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone zarówno na zmianę systemu ogrzewania, jak i termomodernizację budynków jednorodzinnych. Ruszyło przyjmowanie wniosków. Na stargardzian czeka 70 grantów.

O dofinansowanie może starać się osoba fizyczna posiadająca tytuł prawny do nieruchomości. Dokumenty trzeba złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Granty powinny być przeznaczane na likwidację pieców na paliwo stałe i przede wszystkim podłączenie do sieci miejskiej. Jeżeli to niemożliwe, inną opcją jest ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe oraz oparte na odnawialnych źródłach energii. Z kolei termomodernizacja budynków obejmuje np. izolację cieplną ścian oraz wymianę okien i drzwi. Szczegółowe zasady udziału w tym projekcie ZPA i wnioski do pobrania są tutaj. Więcej informacji również pod nr tel: 91 578 38 44, 91 578 40 15.

Cały czas przyjmowane są także zgłoszenia do poprzedniego programu. Z dofinansowania na likwidację starych, nieekologicznych pieców na paliwo stałe skorzystało już 122 stargardzian. Na chętnych czeka jeszcze 78 grantów – każdy o wartości 7 500 zł. Szczegóły są tutaj.

Zdjęcie: pexels.com