Aktualności: Sport

Pobiegną z forsycjami

9 maja 2023

Stargardzianie wielokrotnie udowodnili, że uwielbiają świętować aktywnie. Dużą popularnością cieszą się biegi organizowane np. w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Dnia Niepodległości albo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed nami kolejna edycja Biegu Forsycji – czyli sportowej odsłony Dnia Pionierów Stargardu.

W piątek (12.05.) najpierw (o 16:30) wystartują dzieci. W tej rywalizacji mogą wziąć udział młodzi ludzie do 13 lat. Po nich (o 17:00) na starcie pojawią się uczestnicy głównej rywalizacji na 5 km. Ich trasa rozpocznie się na Rynku Staromiejskim, dalej pobiegną ul. Mieszka I i alejkami Parku Chrobrego. Meta będzie również na Rynku. Tam dla wszystkich uczestników Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotuje pamiątkowe medale.

Szczegóły 7. Biegu Forsycji są tutaj. Do środy (10.05.) trwają zapisy online – wystarczy kliknąć tutaj. W ramach biegu głównego równolegle odbędzie się również marsz nordic walking.

Świętowanie Dnia Pionierów Stargardu rozpocznie się w piątek (12.05.) już od 12:00. Na Rynku przez cały dzień będzie się działo. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Cały harmonogram atrakcji dla małych i dużych jest tutaj.