Strona głównaWpisyDziałania społecznePomagamy Amandzie

Aktualności: Działania społeczne

Pomagamy Amandzie

2 września 2022

Mała stargardzianka liczy na nasze wsparcie. Przez cały wrzesień i październik zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek wrzucanych do pojemnika przy wejściu do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) trafi na konto potrzebującej dziewczynki. Amanda wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji – każda pomoc jest dla niej bardzo ważna.

Dziewczynka od urodzenia cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Zmaga się z niepełnosprawnością intelektualną, opóźnieniami motorycznymi i epilepsją. Amanda nie chodzi, nie mówi i nie reaguje na słowa opiekunów. Wymaga również diagnozy pod kątem autyzmu i regularnych badań. W codziennym funkcjonowaniu pomaga jej kosztowna rehabilitacja.

Małą stargardziankę można wesprzeć w bardzo łatwy sposób, a przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska. Przed wejściem do Urzędu Miejskiego stoi duże czerwone serce. Mieszkańcy już od ponad roku wrzucają tam plastikowe nakrętki. Za kilogram takiego surowca w skupie można dostać kilkadziesiąt groszy.

Pojemnik przy UM pomieści nawet ok. 160 kg plastiku. Każdy, kto chce go otrzymać, powinien wypełnić formularz – szczegóły tutaj. Z takiej formy pomocy korzystają osoby, które potrzebują pieniędzy na leczenie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wydatki związane z niepełnosprawnością – swoją lub dziecka czy innego członka rodziny.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum