Aktualności: Edukacja

Remontują i edukują

5 marca 2024

W Szkole Podstawowej nr 3 trwa duży remont. Metamorfozę przechodzi jeden z budynków placówki i jej hol. Po zakończeniu prac szkoła będzie bardziej ekologiczna, a zastosowane rozwiązania dadzą konkretne oszczędności. W ramach inwestycji już teraz uczniowie zdobywają także nową wiedzę, poznają sposoby ochrony środowiska i biorą udział w konkursach.

Termomodernizacja Trójki to coś więcej niż tylko duży remont. Młodzi ludzie uczęszczają na dodatkowe zajęcia w ramach koła ekologiczno-przyrodniczego, redagują szkolną gazetkę i sprawdzają swoją wiedzę w turniejach i konkursach. Uczniowie przede wszystkim poznają odnawialne źródła energii, uczą się o zmianach klimatu i wypracowują dobre nawyki na przyszłość. W konkursach plastycznych biorą udział także maluchy z Przedszkoli Miejskich nr 1 i 2. Nieco starsi tworzą prezentacje multimedialne i rywalizują w turniejach wiedzy. Ich zwycięzcy odebrali nagrody od zastępcy prezydenta Piotra Mynca, ale to nie koniec ekologicznych aktywności w Trójce. Edukacja o ochronie środowiska trwa, a przed młodymi ludźmi jeszcze wiele ciekawych projektów do zrealizowania.

Wartość inwestycji w SP nr 3 to ponad 7 700 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien zakończyć się wiosną tego roku. Postępy prac i aktualne ciekawostki związane z życiem szkoły można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie korzysta z dofinansowania o wartości 1 067 779,90 EUR, co stanowi równowartość 4 608 431,26 PLN, otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu w kwocie 813 252,58 zł.

https://stargard.eu/dla-mieszkanca/fundusz-eog/projekt-poprawa-efektywnosci-energetycznej-w-budynku-szkoly-podstawowej-nr-3-im-kornela-makuszynskiego-z-oddzialami-mistrzostwa-sportowego-w-stargardzie/