Aktualności: Działania społeczne

Sąsiedzki piknik na starówce

4 maja 2023

Pod koniec kwietnia przy wyremontowanej Książnicy Stargardzkiej mieszkańcy własnoręcznie zasadzili kilkadziesiąt nowych roślin. Pisaliśmy o tym tutaj. W najbliższą sobotę (6.05.) odbędzie się tam kolejne wydarzenie. O 16:30 rozpocznie się sąsiedzki turniej „W zieleni siła”. Gwarantowana świetna zabawa dla małych i dużych.

W czasie pikniku jego uczestnicy rozgrają turniej gier dawnych, w którym będą m.in. rzucać podkową do celu, strzelać z procy, rozwiązywać zagadki, grać w klipy i przedwojenną podwórkową zabawę kamer-kamertir. Wszyscy są mile widziani – organizatorzy przygotowali coś zarówno dla młodszych, jak i dla nieco starszych mieszkańców. To świetna okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i sąsiedzkiej integracji. Na pikniku nie zabraknie także poczęstunku.

Turniej to część projektu „Społeczny ogród edukacyjny” realizowanego przez grupę nieformalną wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Aktywni” z Morzycy w ramach „Programu Społecznik 2022 – 2024”. Jego inicjatorem jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Zdjęcie: Tomasz Lalik