Aktualności: Działania społeczne

Serce dla Adama

2 września 2021

Kolejna osoba potrzebuje naszego wsparcia. Przez cały wrzesień i październik zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek wrzucanych do serca przed Urzędem Miejskim wesprze rehabilitację Adama Fiedziuszki. Młody mężczyzna zmaga się ze skutkami udaru niedokrwiennego rdzenia. Tylko systematyczne ćwiczenia mogą pomóc mu powrócić do sprawności.

Adam Fiedziuszko ma 27 lat. Jest mężem i ojcem. W ubiegłym roku doznał ciężkiego udaru, który skutkował niedowładem czterokończynowym. Przez prawie 3 miesiące jego stan był bardzo ciężki. Później stopniowo zaczął powracać do zdrowia. Jednak cały czas potrzebuje ciągłej i intensywnej rehabilitacji. Zabiegi i ćwiczenia przynoszą rezultaty, ale są bardzo kosztowne.

Aby wspomóc Adama, wystarczy wrzucić plastikowe nakrętki do czerwonego serca, które stoi przed wejściem do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Kilogram plastiku w skupie ma wartość kilkudziesięciu groszy. To również ekologiczne działanie. Taki surowiec zostaje później ponownie wykorzystany. Każda osoba z niepełnosprawnościami lub jej opiekun może takie odpady odebrać, a za pieniądze z ich sprzedaży sfinansować np. zakup leków lub rehabilitację. Więcej o akcji „MIEJskie SERCE” tutaj.