Aktualności: Edukacja

SP nr 3 – remont pełną parą

11 marca 2024

Coraz lepiej widać efekty ogromnej inwestycji w Szkole Podstawowej nr 3. Jeden z budynków placówki i jej hol przechodzą kompleksową modernizację. Po zakończeniu prac będzie wygodniej, bezpieczniej i bardziej oszczędnie. To projekt z podwójną korzyścią – oprócz wyremontowanych przestrzeni uczniowie Trójki zyskują wiedzę o ekologii, poznają sposoby ochrony środowiska i zdobywają nagrody w konkursach.

Ściany części budynku SP nr 3 zostały ocieplone. Trwają też prace na dachach. Po zakończeniu inwestycji zostaną tam zamontowane panele fotowoltaiczne pozwalające zmniejszyć koszty utrzymania obiektu. Będzie także nowoczesna wentylacja, dzięki której uda się odzyskać nawet 80% ciepła. Większe bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników Trójki zapewnią wymienione instalacje: centralnego ogrzewania i elektryczna. Dodatkowo część sal zostanie wyremontowana, a ich wnętrza rozjaśnią nowe, energooszczędne lampy.

Wartość inwestycji w SP nr 3 to ponad 7 700 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien zakończyć się wiosną. Jednocześnie w ramach projektu uczniowie już korzystają z dodatkowych zajęć w ramach koła ekologiczno-przyrodniczego, redagują szkolną gazetkę i sprawdzają swoją wiedzę w turniejach i konkursach. Dowiadują się więcej o ekologii, odnawialnych źródłach energii i ochronie środowiska. Ciekawostki z życia Trójki i postępy tej dużej inwestycji można na bieżąco śledzić tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie korzysta z dofinansowania o wartości 1 067 779,90 EUR, co stanowi równowartość 4 608 431,26 PLN, otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu w kwocie 813 252,58 zł.

https://stargard.eu/dla-mieszkanca/fundusz-eog/projekt-poprawa-efektywnosci-energetycznej-w-budynku-szkoly-podstawowej-nr-3-im-kornela-makuszynskiego-z-oddzialami-mistrzostwa-sportowego-w-stargardzie/