Aktualności: Sport

Stargard pobiegnie patriotycznie

6 listopada 2023

Narodowe Święto Niepodległości w naszym mieście tradycyjnie już obchodzimy także na sportowo. W sobotę (11.11.) 14:00 w Parku Chrobrego wystartują biegacze w kategorii OPEN oraz maszerujący nordic walking. Są też konkurencje dla dzieci i młodzieży. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, a na najszybszych – dodatkowe nagrody i statuetki.

Elektroniczne zapisy do 6. Biegu „Stargard dla Niepodległej” potrwają jeszcze do wtorku (7.11.). Wystarczy kliknąć tutaj. Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje także uproszczoną formę zgłoszeń. Osoby, które nie posiadają konta w systemie lub chcą dopisać kolejnych uczestników, mogą przesłać podstawowe informacje (imię i nazwisko, data urodzenia, miejscowość i konkurencja) e-mailem na adres: sport@osir.stargard.pl. Wpisowe należy opłacić przelewem na konto OSiR, z podaniem w tytule nazwiska zgłaszanego uczestnika. Szczegóły tutaj.

W tym roku Stargard pobiegnie dla Niepodległej w kilku konkurencjach. W zabawie mogą wziąć udział nawet dwulatki. Najmłodsi uczestnicy pokonają 200 m, a najdłuższa trasa w kategorii OPEN + marsz nordic walking to 5 km. Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie pamiątkowy, biało-czerwony medal. Więcej informacji i regulamin zawodów można znaleźć tutaj.

W sobotę (11.11.) świętujemy na sportowo, ale także muzycznie. Będzie również m.in. pokaz sprzętu wojskowego i grochówka dla mieszkańców. Szczegółowy harmonogram wszystkich wydarzeń jest do sprawdzenia tutaj.