Aktualności: Sport

Stargard w kalendarzu

3 stycznia 2022

Tysiące cyklistów z całego kraju rozpoczną nowy rok z naszym miastem. Organizatorzy ubiegłorocznej rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski przygotowali specjalny kalendarz do pobrania online. Znalazło się w nim 12 zdjęć miast, które osiągnęły najlepsze wyniki. Na dobry początek – Stargard w klimatycznej, zimowej odsłonie.

Styczniową kartkę z kalendarza można pobrać tutaj. Twórcy zachęcają do umieszczenia jej np. na pulpitach komputerów. W pierwszym miesiącu 2022 r. możemy zobaczyć nasz kościół św. Jana. Charakterystyczna świątynia z imponującą, 99-metrową wieżą jest doskonale znana wszystkim stargardzianom, a teraz dowiedzą się o niej także inni. W samej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski wzięły udział 53 miasta i prawie 45 000 osób, a teraz kalendarz można pobrać z każdego zakątka naszego kraju.

W 2021 r. Stargard po raz pierwszy dołączył do projektu Aktywne Miasta. Zaliczyliśmy bardzo udany debiut – ponad 1500 rowerzystów wykręciło przeszło 219 000 km, dając naszemu miastu wysokie, szóste miejsce. Pokonaliśmy nawet znacznie większe miasta, np. Kraków, Poznań i Bydgoszcz. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.