Aktualności: Działania społeczne

Świecimy i pomagamy

16 grudnia 2021

Od początku grudnia tysiące światełek ozdabia cały Stargard. Świąteczne iluminacje zachwycają mieszkańców i gości, a teraz mogą jeszcze pomóc. Nasze miasto bierze udział w plebiscycie Świeć się z Energą. Internauci wybiorą 16 najlepszych. W nagrodę do potrzebujących mieszkańców każdego z nich trafi energooszczędny sprzęt AGD. Głosowanie trwa do 11.01.2022 r.

Aby zwiększyć szanse naszego miasta na wygraną, wystarczy wejść na stronę – link tutaj – i po zarejestrowaniu się na bezpłatnej platformie zagłosować na Stargard. Można to zrobić 10 razy każdego dnia, aż do 11.01. (wtorek). W konkursie bierze udział kilkadziesiąt miast z całego kraju. Zwycięzców poznamy pod koniec stycznia.

Stargardzian nie trzeba przekonywać, że nasze iluminacje są wyjątkowe. Mieszkańcy chętnie spacerują wśród ozdób i robią pamiątkowe zdjęcia. W tym roku pojawiły się nowości. Przy Młodzieżowym Domu Kultury każdy może wejść do dużej, świecącej bombki – np. po wizycie na pobliskim lodowisku. Z kolei na Rynku Staromiejskim stoi imponująca, 10-metrowa choinka. Galerię świątecznych iluminacji można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: Paweł Bieg