Aktualności: Sprawy urzędowe

Trójka – remont ruszył

26 września 2023

Trwają prace przy ogromnej inwestycji w Szkole Podstawowej nr 3. Po zakończeniu remontu placówka będzie bardziej ekologiczna, a zastosowane rozwiązania dadzą konkretne oszczędności. Większy komfort na pewno odczują uczniowie i nauczyciele, którzy skorzystają z wyremontowanych sal lekcyjnych i pracowni.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie jeden z budynków i hol Trójki oraz sala gimnastyczna. Zakończono już demontaż instalacji centralnego ogrzewania. Trwają prace przy montażu nowych grzejników, a także wymianie elementów instalacji grzewczej. Z kolei na zewnątrz wykonawca przygotowuje się do ocieplania ścian.

Zakres remontu w SP nr 3 jest szeroki. W ramach inwestycji wymienione zostaną okna i drzwi, a na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne. W częściowo wyremontowanych salach lekcyjnych będą nowe, energooszczędne lampy. Większe bezpieczeństwo zapewni też wymiana instalacji elektrycznej. Wartość wszystkich prac to około 5 500 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont w Trójce powinien zakończyć się wiosną 2024 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie korzysta z dofinansowania o wartości 1 067 779,90 EUR, co stanowi równowartość 4 608 431,26 PLN, otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu w kwocie 813 252,58 zł.

https://stargard.eu/dla-mieszkanca/fundusz-eog/projekt-poprawa-efektywnosci-energetycznej-w-budynku-szkoly-podstawowej-nr-3-im-kornela-makuszynskiego-z-oddzialami-mistrzostwa-sportowego-w-stargardzie/