Aktualności: Sprawy urzędowe

USC się szkoli

9 września 2021

Najnowsze przepisy prawa, przykłady ich zastosowania i wiele innych informacji przydatnych w codziennej pracy – tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy konferencji „Urzędy stanu cywilnego w nowych realiach prawnych i organizacyjnych”. W spotkaniu w Ratuszu na Rynku Staromiejskim wzięli udział kierownicy i pracownicy USC z całego województwa – w tym również ze Stargardu. Dzięki przekazanej przez profesjonalistów wiedzy mogą jeszcze skuteczniej pomagać mieszkańcom w załatwianiu różnych spraw.

Wśród wykładowców znaleźli się specjaliści z zakresu prawa o aktach stanu cywilnego, prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa międzynarodowego i prawa postępowań administracyjnych. To zarówno praktycy, jak i wykładowcy akademiccy. Spotkanie we współpracy z naszym miastem zorganizowali wydawcy ogólnopolskiego czasopisma prawniczego „Metryka. Studia z zakresu prawa osobowego i rejestracji stanu cywilnego”.

Każdego tygodnia w stargardzkim USC (Ratusz, Rynek Staromiejski 1) swoje sprawy załatwiają setki mieszkańców. To właśnie tutaj udzielane są śluby – 447 par zdecydowało się na ten krok w 2020 r. Także w USC świeżo upieczeni rodzice rejestrują swoje dzieci – w ubiegłym roku urzędnicy wydali akty urodzenia 571 maluchom. Wykaz spraw do załatwienia w USC można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie