Aktualności: Sprawy urzędowe

Zabawa i nauka na nowym placu

2 czerwca 2023

Koga, rurofon, średniowieczny dźwig, prądnica – brzmi ciekawie? To wszystko jest na zupełnie nowym Naukowym Placu Zabaw przy Bramie Wałowej. Już od soboty (3.06.) można z niego korzystać bez ograniczeń. To pierwsza taka atrakcja w naszym mieście.

Z urządzeń przy Bramie Wałowej skorzystają dzieci w wieku od 8 lat. Oprócz świetnej zabawy, zdobędą tam ciekawą wiedzę. Każdy eksponat ma instrukcję obsługi i komentarz, który pozwoli zrozumieć zasady fizyki i poznać trochę historii. Naukowy Plac Zabaw to miejsce rozrywki zarówno dla nieco starszych dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. Dodatkowo w pobliżu jest Stargardzkie Centrum Nauki FILARY, gdzie na głodnych wiedzy czekają kolejne atrakcje.

Nowy plac zabaw zostanie oficjalnie zaprezentowany mieszkańcom podczas Zaczarowanego Dnia Dziecka. W sobotę (3.06.) od 12:00 mali i nieco starsi stargardzianie będą się bawić na festynie w Parku Zamkowym. W planach jest mnóstwo bezpłatnych atrakcji – szczegóły tutaj.

Naukowy Plac Zabaw to jeden ze zwycięskich pomysłów Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Już w czerwcu znów zagłosujemy na projekty SBO 2024. Wszystkie szczegóły tegorocznej edycji są tutaj.

Zdjęcia: FB/SCN FILARY