Aktualności: Sport

Zabawa na nowym torze

28 czerwca 2022

Zakończyła się kolejna inwestycja wykonana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. W pobliżu skateparku powstał pierwszy w naszym mieście pumptrack – tor do jazdy przede wszystkim na rowerze, ale też na rolkach i hulajnogach. Nowa propozycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Trenują tam głównie dzieci i młodzież, ale również dorośli.

Tor ma wygodną i trwałą nawierzchnię bitumiczną, po której można komfortowo jeździć. Na trasie znalazły się liczne zagłębienia i szybkie zakręty. Co ciekawe, ćwiczący na pumptracku nabierają prędkości głównie dzięki sile grawitacji. Najważniejszy jest balans ciałem i odpowiednie przyłożenie siły. To dość intensywny trening, który wymaga pracy wielu mięśni i dobrej koordynacji ruchowej.

Nowe miejsce do ćwiczeń pojawiło się tuż przy skateparku, na terenie zielonym między amfiteatrem a Młodzieżowym Domem Kultury. Wartość inwestycji to ponad 330 000 zł. Ten projekt mieszkańcy sami wybrali do realizacji w ramach SBO 2022. Już niedługo zagłosujemy na kolejne pomysły kreatywnych stargardzian. Więcej o tegorocznej edycji SBO można przeczytać tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg/UM w Stargardzie