Aktualności: Biznes

Znajdź drogę w PPNT

14 marca 2023

Nowość w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. W kilku miejscach stanęły widoczne tablice z wyraźną informacją o lokalizacjach firm działających na tych terenach. To ułatwienie dla wszystkich odwiedzających wciąż rozbudowujący się PPNT.

Tablice zamontowano na Rondzie Honorowych Dawców Krwi i przy ul. Metalowej. Znajdują się na nich nazwy i loga firm, a także graficzne podpowiedzi, jak dojechać do konkretnego przedsiębiorstwa. W przyszłości plansze będą uzupełniane o kolejnych inwestorów. W całym parku przemysłowym na terenie dawnego lotniska w Kluczewie pracuje już ponad 6000 osób. Regularnie pojawiają się też nowe podmioty zatrudniające następnych ludzi. W ubiegłym roku decyzję o zlokalizowaniu tam swoich siedzib podjął m.in. światowy koncern Capri-Sun, pisaliśmy o tym tutaj i turecki Ege Kimya, pisaliśmy o tym tutaj.

PPNT zajmuje powierzchnię około 850 hektarów. Działa tam już ponad 30 firm różnych branż. Miasto regularnie inwestuje w rozbudowę infrastruktury na terenach przemysłowych, o czym można przeczytać tutaj. Takie projekty przyciągają kolejnych inwestorów i podnoszą atrakcyjność stargardzkiego rynku pracy.

Tablice w PPNT postawiła Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie