Aktualności: Edukacja

Żyją zdrowo i kolorowo

24 maja 2022

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 kolejny raz spotkali się wirtualnie ze swoimi kolegami z Oberbarnimschule z Eberswalde. Były zawody sportowe i zajęcia w pracowniach. Wszystko w ramach projektu „Transgraniczny Most Przyszłości”.

Rywalizacja sportowa toczyła się jednocześnie na szkolnym boisku przy SP nr 2 oraz na stadionie w Eberswalde. Uczniowie skakali w dal i rozgrywali mecze. Stargardzianie pokazali kolegom z Niemiec nową zabawę – „Zdobywanie sztandaru”. Dużo działo się również w szkolnych pracowniach. Było wspólne gotowanie, szycie i wykonywanie rękodzieła. Duże, przestrzenne owoce i warzywa przydadzą się jako rekwizyty do fotobudki. Uczniowie przygotowali także butony, breloczki i kubki z logo projektu.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Lebe gesund und bunt – żyj zdrowo i kolorowo!”. Na zakończenie obie szkoły podsumowały zmagania sportowe i przedstawiły galerię prac wykonanych przez uczniów. Oprócz tego był również pokaz mody i degustacja soków owocowo-warzywnych.

Współpraca w ramach „Transgranicznego Mostu Przyszłości” to dla uczniów Dwójki okazja do efektywnej współpracy z sąsiadami, a także możliwość korzystania z wielofunkcyjnego boiska, wyremontowanych sal i pracowni, gdzie poznają tajniki m.in. sztuki kulinarnej, krawiectwa i poligrafii. Więcej o tym piszemy tutaj.

Projekt nr INT 124 pn:Transgraniczny Most Przyszłości – utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania” jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), zgodnie z umową o dofinansowanie z EFRR z dnia 27 marca 2019 r.

Zdjęcia: SP nr 2/UM w Stargardzie