Aktualności: Sprawy urzędowe

Atrakcyjna majówka w mieście

30 kwietnia 2024

Pierwsze dni maja dla wielu osób są okazją do odpoczynku od pracy i szkoły. Na tych, którzy tegoroczną majówkę spędzają w Stargardzie, czeka kilka ciekawych propozycji. Będzie można obejrzeć filmy w kinie, skorzystać z basenu, siłowni i sauny, a także dowiedzieć się czegoś nowego w centrum nauki. Pomiędzy świętami zajrzymy też do biblioteki i muzeum.

Przez całą majówkę (1-3.05.) czynne będzie AquaStar. Na miejscu jak zawsze coś dla miłośników szalonych wodnych zabaw, spokojnego pływania i odpoczynku w strefie relaksu. Będą działać również sauny, a zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu skorzystają z siłowni. Godziny otwarcia obiektu przy ul. Szczecińskiej 35 można sprawdzić na grafice. W majówkę swoje progi otwiera też Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Każdego dnia już od 10:00 edukatorzy będą czekać na głodnych wiedzy i ciekawych świata. To dobry pomysł na spędzenie czasu z bliskimi, a także pokazanie SCN gościom spoza Stargardu.

Po aktywności fizycznej i naukowym zwiedzaniu warto wybrać się do kina Stargardzkiego Centrum Kultury. Repertuar na majówkę jest szeroki – coś dla najmłodszych, dla młodzieży i dorosłych oraz dla widzów o naprawdę mocnych nerwach. Wszystkie propozycje do sprawdzenia tutaj.

W naszym mieście nie mogło oczywiście zabraknąć oficjalnych obchodów majowych świąt. 1.05. (środa) w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego wraz z Młodzieżowym Domem Kultury i uczniami stargardzkich szkół będziemy obchodzić 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Więcej informacji tutaj. 3.05. (piątek) dużo będzie się działo na Rynku Staromiejskim. Pokaz sprzętu wojskowego, defilada, grochówka – cały harmonogram wydarzeń do sprawdzenia tutaj.

Z kolei pomiędzy świętami można zajrzeć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego oraz do Książnicy Stargardzkiej. MAH przy Rynku Staromiejskim będzie otwarte w czwartek (2.05.), a Basteja w sobotę (4.05.) – w obu przypadkach od 10:00 do 16:00. Dodatkowo w muzeum przy Rynku na odwiedzających czeka nowa wystawa czasowa „Rodzina Kirsten. Życie w negatywie”. W czwartek (2.05.) od 10:00 do 17:00 uzupełnimy zapas lektur w Książnicy Stargardzkiej. Kolejna okazja będzie w sobotę (4.05.) od 9:00 do 14:00 – oczywiście w placówce przy ul. Mieszka I 1.