Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie nowa fabryka

9 listopada 2023

Już w przyszłym roku ma zacząć się budowa ogromnego zakładu produkcyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Lokalizację w Stargardzie wybrała spółka działająca w przetwórstwie spożywczym. Zakup 10-hektarowej działki oznacza kolejną ważną inwestycję i następne miejsca pracy w PPNT, na terenie którego już teraz jest zatrudnionych ponad 6000 osób.

Spółka WPF Production ma ugruntowane doświadczenie na rynku. W niedalekiej przyszłości w Stargardzie ruszy budowa nowoczesnej fabryki niosącej miastu wiele korzyści. Pewne są kolejne atrakcyjne miejsca pracy, których liczba – zgodnie z zapowiedziami – ma regularnie wzrastać wraz z planowanymi etapami rozwoju firmy. Więcej szczegółów na temat inwestycji poznamy w przyszłym roku.

PPNT w Stargardzie zajmuje aż 850 hektarów. W ubiegłym roku decyzję o zlokalizowaniu tam swoich siedzib podjął m.in. światowy koncern Capri-Sun, pisaliśmy o tym tutaj i turecki Ege Kimya, pisaliśmy o tym tutaj. W parku działa już ponad 30 firm różnych branż. Miasto regularnie inwestuje w rozbudowę infrastruktury na terenach przemysłowych, o czym można przeczytać tutaj. Takie projekty przyciągają kolejnych inwestorów, podnoszą komfort zatrudnionych tam ludzi i przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności stargardzkiego rynku pracy.

Zdjęcie: UM w Stargardzie