Aktualności: Działania społeczne

Społecznicy – nabór do piątku

13 października 2021

Tylko do 15.10. (piątek) przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do nagrody Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w polityce społecznej. Jak co roku wyróżnienie otrzymają ci, którzy na co dzień pomagają innym. To dobra okazja, żeby docenić ich pracę i zaangażowanie. Wnioski można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17).

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

kategoria indywidualna „Młody Społecznik” – nagroda w wysokości 1000 zł dla osób, które nie ukończyły 18 lat,

kategoria indywidualna – nagroda w wysokości 3000 zł przyznawana osobom pełnoletnim,

kategoria zespołowa – nagroda w wysokości 4000 zł przeznaczona dla  instytucji i organizacji działających w obszarze polityki społecznej.

Karta zgłoszenia kandydata znajduje się w załączniku. Konkretną osobę lub organizację może wskazać minimum 50 mieszkańców. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i dołączyć do niej listę z podpisami popierających. Oprócz tego społeczników nominują także organizacje pozarządowe, miejskie instytucje polityki społecznej i podmioty mające inicjatywę uchwałodawczą (prezydent i radni Rady Miejskiej).

Nagrody przyznawane są w szczególności za aktywizację i integrację osób wykluczonych społecznie, a także działania w obszarze opieki nad dziećmi, nad osobami z niepełnosprawnościami i seniorami. Społecznicy wprowadzają również nowe rozwiązania, dzięki którym szeroko pojęta pomoc potrzebującym jest jeszcze skuteczniejsza. To również i instytucje zaangażowane w rozwój oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Wnioski przyjmowane są do 15.10. (piątek) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. Czarnieckiego 17. Każdy wnioskodawca może zgłosić jedną kandydaturę do poszczególnych kategorii. Szczegółowe informacje – regulamin, ogłoszenie konkursu, karta zgłoszenia kandydata oraz lista podpisów – znajdują się w załącznikach.

Zdjęcie: pexels.com

Społecznik – ogłoszenie

Społecznik – regulamin przyznawania nagród

Społecznik – regulamin przyznawania nagród

Społecznik – lista podpisów