Aktualności: Biznes

Wirtualnie o biznesie

1 lipca 2021

Agenci nieruchomości wzięli udział w interesującym i praktycznym webinarium zorganizowanym przez Urząd Miejski. Dostali garść aktualnych informacji o zwolnieniach z podatków, nieruchomościach, kompleksowej ofercie dla przedsiębiorców i sukcesach firm działających w Stargardzie. Współorganizatorami spotkania były Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Stargard wciąż dysponuje atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi. Nowi przedsiębiorcy mogą znaleźć miejsce dla siebie w dobrym sąsiedztwie wśród dużych światowych koncernów i mniejszych firm z różnych branż. Obecnie Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii zajmuje około 850 hektarów. Pracuje w nim około 4000 osób. Jeszcze w tym roku ma się tam zakończyć uzbrajanie kolejnych działek. Stargard inwestuje w to ponad 30 000 000 zł. Dzięki temu kolejni przedsiębiorcy zyskają dobre warunki do rozwoju swoich firm. W ramach tej inwestycji powstaną 3 drogi wewnętrzne. Wszystkie odcinki nowej jezdni będą miały łącznie długość prawie 1,5 km. Piesi i rowerzyści skorzystają z wygodnych chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a całość oświetlą latarnie.

Podczas webinarium mówiono także o przestrzeni biurowej dostępnej do wynajęcia dla mniejszych przedsiębiorców. Ta znajduje się w wyremontowanym wieżowcu SARL. Spotkanie było też okazją do dyskusji, wymiany poglądów i odpowiedzi na pytania, a także poznania nowej strony internetowej www.ppnt.stargard.pl. Prezentacje wykorzystane podczas webinarium, a także mapy terenów w PPNT można znaleźć w załącznikach poniżej.

Print screen: UM w Stargardzie

Webinarium – zainwestuj w PPNT

Tereny inwestycyjne – SARL

Mapa PPNT (1)

Mapa PPNT (2)

Polska Strefa Inwestycji