Zintegrowane Centrum Przesiadkowe

Otwarcie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego im. Sławomira Pajora w Stargardzie przy ul. Towarowej pociągnęło za sobą całą lawinę zmian, które powinny wyjść na dobre pasażerom – mieszkańcom i turystom.

Budowa ZCP wraz ze zmianą organizacji ruchu i przebudową dróg w jego najbliższym otoczeniu kosztowała 25 milionów złotych. To największa inwestycja w historii miasta. O prawdziwej wartości projektu możemy przekonać się wszyscy poprzez codzienne korzystanie z usług komunikacji publicznej. Ideą ZCP jest integracja całego transportu zbiorowego zarówno autobusów i busów a w niedalekiej przyszłości, również pociągów i transportu indywidualnego mieszkańców. Niemal wszystkie linie autobusowe przejeżdżając przez ZCP dają możliwość wygodnej przesiadki. Aby w pełni skorzystać z ZCP trzeba zaznajomić się ze zmianami, jakie wynikły w związku z jego uruchomieniem. Od 1 lutego 2019 r. pasażerowie komunikacji miejskiej w Stargardzie muszą liczyć się ze zmienionymi trasami linii komunikacyjnych, godzinami odjazdów z przystanków, a nawet lokalizacją niektórych z nich.

Od marca 2019 r. busy jadące do i ze stolicy województwa zatrzymują się na terenie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. To duże ułatwienie dla pasażerów. Poza możliwością wygodnej przesiadki do dyspozycji jest też jasny i precyzyjny rozkład jazdy. Z ZCP oprócz kilkunastu linii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji odjeżdżają także busy w kierunku Barzkowic, Bralęcina, Chociwla, Ińska, Nowogardu, Pęzina, Słodkówka i Sulina. Szczecin to kolejna trasa. Teraz nie trzeba już czekać na przyjazd i odjazd na chodniku na os. Tysiąclecia. Pasażerowie mają do dyspozycji poczekalnię w ZCP. Można się tam ogrzać i skorzystać z toalety. Co ważne – sprawnie działa też system dynamicznej informacji pasażerskiej. Dzięki temu na wyświetlaczach można zobaczyć, o której dokładnie odjeżdża dany bus. Ruch na terenie ZCP jest coraz większy.

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie